Zhiru shkruan emrin me “gërma të arta” në Kombëtaren e Francës, ia kalon dhe Zidanit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 15:20

Zhiru shkruan emrin me “gërma të arta” në Kombëtaren e Francës, ia kalon dhe Zidanit

Franca arriti të fitonte ndeshjen e djeshme ku përballë kishte skuadrën e Holandës. “Gjelat” e drejtuar nga Deshamps arritën të fitonin me rezultatin 2-1 me golat e shënuar nga Mbape dhe Olivier Zhiru.

zhirud

Sulmuesi i Çelsit tashmë ka shkruar emrin me “gërma të arta” në Kombëtaren Franceze pasi ka shënuar golin e tij të 32-të me fanellën e Francës duke kaluar kështu legjendën Zinedin Zidan i cili kishte shënuar 31. Ndërkohë që goashënuesi më i mirë i Francës është Tieri Henri me plot 51 gola.

 

www.minuta90.com