ZHGËNJYESE/ Vuan nga kanceri në stomak, zbulohet shifra e donacioneve për portierin shqiptar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 28, 2020 | 0:30

FB Kryesore, Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit

ZHGËNJYESE/ Vuan nga kanceri në stomak, zbulohet shifra e donacioneve për portierin shqiptar

Portieri i Trepçës ’89 Arben Beqiri, i cili vuan nga kanceri në stomak ka sensibilizuar mbarë hapësirën e futbollit në Kosovë.

arben beqiri

Pavarësisht mbështetjes morale të madhe që klubet, futbollistët etj, klubet e futbollit të Kosovës (Superliga dhe Liga e Parë) grumbulluan shumë pak donacione për të ndihmuar Beqirin në kurimin e tij.

Në Asamblenë e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës, u dorëzuan 16 zarfe nga 16 klube për 31-vjeçarin. “Insport” mëson se shuma totale e dorëzuar nga këto klube është vetëm 1600 €.

Një shifër e tillë është vërtetë qesharake dhe e turpshme për rastin në fjalë.

84564421_143169129984380_8599991713190117376_n
PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com