Zhgënjeu në ndeshjen e fundit, një grek më pak te Luftëtari

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 8, 2019 | 22:31


Zhgënjeu në ndeshjen e fundit, një grek më pak te Luftëtari

Greku Paraskevas Prikas nuk do të jetë më pjesë e Luftëtarit. Mbrojtësi i ka dhënë lamtumirën skuadrës gjirokastrite, e cila po kalon një moment tepër në vështirë, ku shanset për mbijetesë sa vijnë edhe zbehen.

Teuta-Luftetari

I afruar gjatë merkatos së verës, Prikas ishte titullar i padiskutueshëm nga trajneri Marantas, teksa zhgënjimi në ndeshjen e fundit, ka bërë që palët të prishin kontratën dhe greku të jetë tashmë një lojtar i lirë. 21-vjeçari takoi sot drejtuesit e Luftëtarit, duke marrë lejkalimit, teksa ka udhëtuar menjëherë drejt Greqisë.

marantas

Në ditët e ardhshme pritet që edhe trajnerit Marantas të largohet përfundimisht nga skuadra gjirokastrite. Mësohet se tekniku grek është në pritje të mbylljes të kontratës, për t’u larguar.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com