Zhgënjen edhe Kombëtarja U19, mposhtet minimalisht në “Loni Papuçiu”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 20, 2018 | 17:38


Zhgënjen edhe Kombëtarja U19, mposhtet minimalisht në “Loni Papuçiu”

Skuadra Kombëtare e U19 ka gabuar në ndeshjen e dytë përballë skuadrës  së Rumanisë në stadiumin “Loni Papuçiu” të Fierit. Djemtë e drejtuar nga trajneri Erion Bogdani u mposhtën me rezultatin 1 me 0.

shqiperi-rumani1-750x430

Mund të thuhet pa pikë dyshimi se ishte një ndeshje e dhuruar duke marrë shkas nga fakti që goli që i dha fitoren rumunëve ishte një autogoli i joni. Në minutën e 51-të ishte sulmuesi Kapllani ai që devijoi gabimisht një top drejt portës së tij.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com