Zhgënjehet Konte: Totenhemi nuk është nivel i… lartë!

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2021 | 9:15


Zhgënjehet Konte: Totenhemi nuk është nivel i… lartë!

Antonio Konte ka nisur të shohë limitet e para të Totenhemit të tij dhe pas humbjes turpëruese kundër Muras në Ligën e Konferencës, nuk i ka mbajtur dot nervat. Sllovenët, një klub i themeluar vetëm në vitin 2011, i mposhtën anglezët 2-1.

KONTE

“Mendoj se kjo skuadër është shumë e re, por në të njëjtën kohë duhet të punojmë dhe përmirësohemi. Nuk më pëlqeu ajo që pashë në ndeshjen e fundit.

Dhe duhet të jem i sinqertë dhe t’ju them se pas 3.5 javësh në stol, kam nisur të kuptoj situatën. Mund t’ju them se situata nuk është e thjeshtë.

Nuk është e tillë, sepse në këtë moment niveli i Totenhemit nuk është aq i lartë. Kemi një diferencë të madhe me skuadrat elitare të Anglisë, por nuk duhet të trembemi. Unë jam këtu për të punuar dhe përmirësuar”, tha tekniku italian.

PANORAMASPORT.AL