Zemërgjerësi në kohën e koronavirusit, një tjetër klub i madh europian hap dyert e stadiumit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 3, 2020 | 21:25


Zemërgjerësi në kohën e koronavirusit, një tjetër klub i madh europian hap dyert e stadiumit

Dortmundi është klubi më  fundit që ka hapur dyert e stadiumit të tij, “Signal Iduna Park”, për ta kthyer në qendër shëndetësore për pacientët e dyshuar si të prekur me COVID-19.

dORTMUND

Stadiumi, i cili është më i madhi në Gjermani, do të kthehet në ambient për trajtimin e pacientëve duke filluar nga e shtuna. Ai do të përdorët për ata që dyshohen se janë prekur me COVID-19 dhe jo ata që janë të konfirmuar si të prekur.

dORTMUND

“Falë pozicionit të tij të favorshëm, stadiumi jonë është një vend ideal për të ndihmuar njerëzit që dyshohen të jenë infektuar. Është detyra dhe përgjegjësia jonë të bëjmë gjithçka kemi në dorë të ndihmojmë këta njerëz,” deklaroi CEO-ja e Dortmundit, Hans Joakim-Uatzke.

watzkee

 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com