Zbulohet lojtari i prekur nga Covid-19 tek Barcelona, katalanasit tashmë janë të qetë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 12, 2020 | 18:10


Zbulohet lojtari i prekur nga Covid-19 tek Barcelona, katalanasit tashmë janë të qetë

Barcelona mori një lajm të keq sot para ndeshjes me Bajern Mynihun në Ligën e Kampioneve ku një lojtar i katalanasve rezultoi pozitiv me koronavirus. Është zbuluar lojtari i prekur nga Covid-19 në rradhët e Barcelonës.

todibo

Ai është Jan Kler Todibo, mbrojtësi i huazuar tek Shalke. Ka qenë vetë futbollsiti që ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se është ai lojtari i infektuar nga Covid-19. Todibo ka qenë i dëmtuar dhe nuk ka pasur kontakt me lojtarët e tjerë të Barcelonës. Todibo përmes rrjeteve sociale tregon: Përshendetje të gjithëve.

Doja të ju informoja se kam dalë pozitiv me Covid-19, por jam asimptoamtik dhe jam mirë. Mezi pres të kthehem në stërvitje por për momentin duhet të qëndroj në shtëpi”, thotë Todibo.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com