Zbulohet lista e Kosovës për 2 sfidat e nëntorit, ja lojtarët e thirrur nga trajneri Shaland

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 8, 2018 | 19:50

Zbulohet lista e Kosovës për 2 sfidat e nëntorit, ja lojtarët e thirrur nga trajneri Shaland

Skuadra e Kosovës do të luajë dy ndeshje të rëndësishme këtë muaj, atë ndaj Maltës dhe Azerbajxhanit respektivisht në 17 dhe 20 nëntor.

Kosova-U17-750x430

Teksa tashmë sipas asaj që bën me dije me “Botapress.info” është zbardhur dhe lista e lojtarëve të grumbulluar për këto sfida.

shaland

 

Lista pritet që të bëhet e ditur nesër nga trajneri Shaland. Në këtë lsitë vihet re mungesa e lojtarit Bernard Berisha si dhe grumbullimi për herë të parë i portierit të Mançester Sitit, Arijanet Muriqi. Më poshtë është dhe lista e plotë.

Portierë:
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Arijanet Muric – Manchester City
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – KS Skënderbeu
Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Ardin Dallku – FC Vorskla Poltava
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Mirlind Kryeziu – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax

Mesfushorë:
Bersant Celina – Sëansea
Valon Berisha – SS Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – IK Start
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Arbër Zeneli – SC Heerenveen
Milot Rashica – SV Ëerder Bremen
Edon Zhegrova – K.R.C. Genk
Donis Avdijaj – FC Willem II

Sulmues:
Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

www.minuta90.com