Zbulohet kalendari i Botërorit “Katar 2022”, ja në cilat data do të luhen sfidat më të nxehta

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 1, 2022 | 23:50


Zbulohet kalendari i Botërorit “Katar 2022”, ja në cilat data do të luhen sfidat më të nxehta

Botërori “Katar 2022” ka zbuluar se në cilat data do të luhen ndeshjet e grupeve, ku sigurisht që spikatin emrat më të mëdhenjë në këtë kompeticion.

katar 2022 boterori

Supersfida midis Spanjës dhe Gjermanisë do të luhet në datën 27 nëntor, ndërsa Portugalia me Uruguain do të ndeshen në datën 28 nëntor.

Sfidë tjetër interesante është ajo midis Anglisë dhe SHBA-së që do të luhet me 25 nëntor, ndërsa përballja midis Levandovskit dhe Mesit do të jetë në 30 nëntor.

Më poshtë keni të gjitha përballjet dhe datat përkatëse:

grupi a

grupi b

grupi c

grupi d

grupi e

grupi f

grupi g

grupi h

PANORAMASPORT.AL