Zbulohen dy çifte të tjera të fazës me eliminim direkt, tani dihen dy grupe që do të prodhojnë nga një gjysmëfinaliste në Botëror

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 1, 2022 | 0:30

Zbulohen dy çifte të tjera të fazës me eliminim direkt, tani dihen dy grupe që do të prodhojnë nga një gjysmëfinaliste në Botëror

Ndeshjet e sotme të Kupës së Botës në Grupet C dhe D kanë dekretuar kalimin e mëtejshëm të tre skuadrave të tjera, pasi Franca e kishte prerë biletën që në ndeshjen e dytë të saj.

katar 2022

Nga Grupi C, më tej kanë kaluar Argjentina dhe Polonia, ndërsa në Grupin D, Francës i është bashkuar në mënyrë të papritur Australia.

Sipas kalendarit, Argjentina do të ndeshet me Australinë më 3 dhjetor, ndërsa Franca do të përballet me Poloninë më 4 dhjetor.

Ndërkohë, tashmë janë të qarta edhe dy grupimet e pata të vogla nga të cilat do të dalin dy skuadra gjysmëfinaliste. Kjo, pasi fituesi i ndeshjes Argjentinë-Australi do të ndeshet në çerekfinale me atë të çiftit Holandë-SHBA. Ndërsa nga ana tjetër, fituesi i çiftit Francë-Poloni, do të përballet me atë të çiftit Angli-Senegal.

PËR KALENDARIN E PLOTË KLIKONI KËTU.

PANORAMASPORT.AL