Zbardhet kontrata, ja pse Gega ndërpreu marrëdhëniet me klubin jordanez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 29, 2020 | 17:33


Zbardhet kontrata, ja pse Gega ndërpreu marrëdhëniet me klubin jordanez

Konfirmohet lajmi i bërë publik nga “Panorama Sport” në datën 17 qershor. Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordanez Al Faisaili.

gega

Ky vendim ka ardhur për shkak të situatës globle që ka krijuar pandemia COVID-19, e cila e bën të pamundur kthimin e tij në Jordani. Aeroportet në këtë shtet vazhdojnë të jenë të mbyllura dhe kësisoj klubi është detyruar të vazhdojë pjesën e mbetur të sezonit me një trajner vendas.

Skender Gega2

“Panorama Sport” ka arritur të sigurojë edhe shkresën zyrtare  të klubit jordanez, i cili falenderon trajnerin shqiptar, ndërkohë që zbulon se arsyeja e vërtetë e “divorcit” mes palëve ishte situata e krijuar nga pandemia globale. Klubi jordanez shpreson që në të ardhmen të ketë një tjetër bashkëpunim me Gegën.

Skender Gega kontrata logo

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com