Zbardhen votat e Çmimit “The Best”/ Mesi zgjodhi Ronaldon, portugezi e injoroi

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 25, 2018 | 11:36

Zbardhen votat e Çmimit “The Best”/ Mesi zgjodhi Ronaldon, portugezi e injoroi

U mbajt mbrëmjen e djeshme ceremoni e Çmimit “The Best” ku trajnerët dhe kapitenët e kombëtarëve votuan për lojtarin më të mirë të vitit. Fitues u shpall Luka Modriç, i cili mposhti Momo Salah dhe Kristiano Ronaldon që ishin 2 kandidatët e tjerë.

ronaldo-messi-770x433

Ditën e sotme janë publikuar të gjithë votat e kapitenëve të ekipeve kombëtare. Ajo që bie në sy është se Lionel Mesi e ka votuar me 1 pik rivalin e tij Kristiano Ronaldo, ndërkohë që portugezi e ka injoruar duke mos i dhënë asnjë pikë

VOTA E LIONEL MESIT:

Luka Modriç (5 pikë), Kilian Mbape (3 pikë), Kristiano Ronaldo (1 pik)

Messi

VOTA E KRISTIANO RONALDOS:

Rafael Varan (5 pikë), Luka Modriç (3 pikë), Antuan Grizman (1 pik)

Ronaldo

VOTA E LUKA MODRIÇ:

Rafael Varana (5 pikë), Kristiano Ronaldo (3 pikë), Antuan Grizman (1 pik)

Modric


www.minuta90.com