Zaneti lëvdata sulmuesit të Napolit, ja plani për talentin e Serisë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 13, 2019 | 15:35


Zaneti lëvdata sulmuesit të Napolit, ja plani për talentin e Serisë A

Havier Zaneti ndodhet në Meksikë për të marrë një çmim simbolik për karrierën e tij dhe në një intervistë për mediat meksikane i thuri elozhe lojtarit të Napolit, Lozano.lozano

Zëvendëspresidenti i Interit thotë se Lozano ka kualitet, por i duhet pak kohë për t’u ambientuar. Deklarata këto që mund të lidhen me një interesim të mundshëm të zikaltërve për lojtarin e Napolit. “Lozano ka kualitet dhe kjo duket. Sigurisht që i duhet pak kohë për t’u përshtatur me futbollin italian”, ka thënë mes të tjerash Zaneti.

Dejan Kulusevski është lojtari që i ka mahnitur të gjithë në Serinë A. Mesfushori i Parmës pëlqehet nga Interi dhe drejtuesit duan që ta afrojnë në merkaton e janarit. 20-vjeçari nuk është lojtari që kërkon Konte për të rritur cilësinë në skuadër, por shihet si një goditje për të ardhmen.zanetiu

Interesimi i të tjerëve do të jetë i madh dhe merkatoja për të do të jetë e madhe. Mirëpo, Marota kërkon ta djegë konkurrencën që në janar duke përfituar nga raporti i shkëlqyer që ka me skuadrën e Atalantës (e cila është zotëruese e kartonit të tij). Për lojtarin ka folur trajneri i Parmës D’Aversa, i cili thotë se Konte nuk mund të rregullojë skuadrën e tij duke prishur planet e Parmës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com