Zahavi: Luajtë më mirë në pjesën e parë, por ramë në kurthin e shqiptarëve

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 23:08

Zahavi: Luajtë më mirë në pjesën e parë, por ramë në kurthin e shqiptarëve

Sulmuesi i Izraelit, Zahavi, foli për mikrofonin e “RTSH” pas ndeshjes ku u shpreh:

bandicam 2018-09-07 23-02-12-859

“Nuk ishte ndeshje e lehtë. Luajtëm më mirë se Shqipëria në pjesën e parë, i krijuam rastet, por nuk arritëm të shënonim. Në pjesën e dytë diçka ndryshoi. Ramë në kurthin e shqiptarëve.

Është vetëm ndeshja e parë, ka ende ndeshje për të marrë pikë. Ai gol erdhi në rastin e parë të rrezikshëm. Ishte e vështirë të reagonim. Do të përmirësojmë gjërat e këqija. Në muajin e ardhshëm janë 2 ndeshje të rëndësishme ndaj Shqipërisë dhe Skocisë. Nuk heqim dorë për kualifikimin”, u shpreh Zahavi.

www.minuta90.com