Ylli i Lacios kërkon largimin, Igli Tare pret… Milanin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 18, 2021 | 23:48


Ylli i Lacios kërkon largimin, Igli Tare pret… Milanin

Luis Alberto ka vendosur të largohet nga Lacio. Do të pranojë të paguajë gjobën e vonesës disa ditore në grumbullim, por njëkohësisht i ka thënë drejtorit Igli Tare se dëshiron t’i bashkohet Milanit.

3600

Spanjolli thuhet se ka pasur edhe një ballafaqim me trajnerin Sarri, por vështirë se kjo mund ta bëjë atë të ndryshojë mendje. Për ta siguruar, Milanit i duhet të ofrojë të paktën 40 milionë euro, teksa në pritje të një propozimi zyrtar, Tare i ka kërkuar lojtarit që të sillet si profesionist.

Këto ditë është folur për shkëmbime mes Alberto dhe disa lojtarëve kuqezi, mes të cilëve janë përmendur edhe emrat e Leaos, Selemekersit, Kastijehos dhe Kaldarës.

PANORAMASPORT.AL