Ylli i Bajernit shpëton nga burgu, por jo nga gjoba e majme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 27, 2021 | 10:05


Ylli i Bajernit shpëton nga burgu, por jo nga gjoba e majme

Ylli i Bajernit, Lukas Hernandez më në fund më të qetësohet. Mëngjesin e sotëm gjykata e Madridit ka pezulluar kërkesën për 6 muaj burg pas dhunës që mbrojtësi kishte ushtruar ndaj ish-të dashurës së tij.

LUKAS HERNANDEZ

Çështja e 25-vjeçarit bëri buje pasi rrezikonte të burgosej, por sot është marrë vendimi përfundimtar mbi çështjen e futbollistit.

Megjithatë, Hernandez nuk i ka shpëtuar një dënimi tjetër, atë të gjobës. Gjykata e ka gjobitur futbollistin me 96 mijë euro si dhe ndalimin e veprimeve të tilla për 4 vitet në vijim, pasi në të kundërt do të përfundojë në burg.

PANORAMASPORT.AL