“Vulosen” titullarët, mungesa e Allës dhe Shametit sjell rokadë në mbrojtje

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shkurt 14, 2018 | 10:50

“Vulosen” titullarët, mungesa e Allës dhe Shametit sjell rokadë në mbrojtje

Peter Pakult do kualifikimin dhe për t’ia dalë ka marrë që të gjitha masat. Gjatë stërvitjes së fundit, ai ka provuar disa skema, pasi mungesat e Shametit e Allës kanë vënë në vështirësi.

27867442_1361689300643080_6959054753979322680_n

Duke mos pasur të dy qendërmbrojtësit, trajneri i detyruar ka bërë rokadë.

Kështu Musolli do të zhvendoset në qendër, ashtu si dhe në dy takimet e fundit, ndërsa Hoxha do të zërë vendin e kapitenit. Në portë pritet ta nisë nga minuta e parë gardiani Koliçi, sakaq mbrojtja kompletohet me Zderiç dhe Rrumbullakun në krahë.

yhj

Mesfusha do të përbëhet nga Ethemi në të djathtë, në qendër Shkodra e Dzaria, në të majtë Kale ka prioritet, por kandidat është edhe Imami. Sulmi do të përbëhet nga Bakaj e Guri.


www.minuta90.com