VOLEJBOLL FEMRA/ Një amerikane dhe një kubane, Partizani shpërthen në merkato

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 31, 2023 | 19:49

VOLEJBOLL FEMRA/ Një amerikane dhe një kubane, Partizani shpërthen në merkato

Partizani i volejbollit të femrave po zhvillon një sezon shumë të mirë. Pasi e nisën me këmbë të mbarë duke fituar Kupën e FSHV-së, të kuqet e mbyllën fazën e parë të kampionatit me pikë të plota me 7 fitore në po kaq ndeshje të zhvilluara, ndërsa kanë siguruar edhe kalimin për në fazën finale në Kupën e Shqipërisë, gjithashtu edhe në Ligën Mbarëkombëtare Gjergj Kastrioti.

Collage Maker-31-Jan-2023-07.47-PM

Ndonëse me një ekip të plotë dhe konkurrues, Partizani nuk është ndalur këtu, pasi po tregohet mjaft aktiv edhe në merkaton e dimrit. “Panorama Sport” mëson se të kuqet kanë mbyllur marrëveshjen me dy volejbolliste të huaja, të cilat janë zyrtarisht pjesë e Partizanit për gjysmën e dytë të sezonit. E para është amerikania Jada Burse, lojtare që aktivizohen në pozicionet katër dhe pesë. 25-vjeçarja gjatë sezonit të kaluar është aktivizuar në Brazil për skuadrën Fluminense, ndërsa në të shkuarën ka pasur eksperienca në Kuvajt dhe SHBA. Ndërkohë goditja e dytë është kubania Reglia Flavia Martinez Ortiz. 23-vjeçarja vjen nga eksperienca në Japoni dhe pritet të jetë një tjetër element i rëndësishëm për Partizanin.

328634115_575330461284709_1584951678753132063_n 328423352_921983135890919_6533775857739147118_n

Ndonëse mbetet për tu parë impakti i tyre në parket, Partizani konfirmon ambiciet e mëdha për këtë sezon, duke i shtuar elementë të rëndësishëm në dispozicion të trajnerit turk Hakki Ertan Albayrak. Lojtare, të cilat së bashku me boshtin aktual të formuar nga Enkeleda Braho, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Xhovana Kaçorri etj e bëjnë Partizani favorit kryesorë në të gjitha kompeticionet në këtë pjesë të dytë të sezonit ku dhe do të luhen fatet e trofeve më të rëndësishëm kombëtarë dhe mbarëkombëtarë.

328458421_3399147973696489_1957064673147335587_n 327557237_494901762779634_470868979259913385_n 327580495_3060094704295991_2487525351108241371_n

327487891_953443532689133_9192869394072160257_n 326152990_1858043614552193_5517968906150936255_n

PANORAMASPORT.AL