Vllaznia në kërkim të një sulmuesi, zbulohet futbollisti që po presin shkodranët

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 7, 2020 | 8:58

FB Kategoria Superiore Kryesore, Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit Vllaznia

Vllaznia në kërkim të një sulmuesi, zbulohet futbollisti që po presin shkodranët

Një sulmues moldav që luan në të dy krahët pritet të jetë firma e dytë e Vllaznisë në këtë merkato.SIDORENCO

Bëhet fjalë për 30-vjeçarin Eugen Sidorenko, me të cilin prej ditësh drejtori sportiv i kuqebluve, Engin Firat, po negocion për ta bindur që të veshë fanellën e Vllaznisë.

Sidorenko luan më tepër si sulmues i majtë dhe ka një eksperiencë të madhe në vendin e tij, por jo vetëm. Në sezonin më të mirë ai ka arritur të shënojë 7 gola, pikërisht kur ka luajtur në Izrael me Hapoel Nof Hagalil.
82086400_2858246904232278_8612110689265254400_n

Vitin 2019 moldavi e mbylli si pjesë e Zimbru Kishinjevit. Pritet që ai të firmosë për Vllaznisë, pasi në parim e ka pranuar ofertën. Megjithatë, çdo gjë do të qartësohet në orët në vijim.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com