Vllaznia, Ndriçim Shtubina ka një mesazh për tifozët shkodranë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 22, 2020 | 20:47

FB Kategoria Superiore Kryesore, Superiore Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Vllaznia

Vllaznia, Ndriçim Shtubina ka një mesazh për tifozët shkodranë

Ndriçim Shtubina është ngujuar këto ditë në shtëpinë e tij në Shkodër, duke respektuar masat pas përhapjes së koronavirusit.

ndricik shtubina
Mesfushori me tipare sulmuese i Vllaznisë mundohet të bëj sadopak stërvitje në kushte shtëpie, madje duke u ndihmuar edhe nga dy djemtë e tij, siç shihet edhe në videon e mëposhtme.

Në një prononcim për “Panorama Sport” lidhur me situatën, shkodrani bëri një mesazh për bashkqytetarët e tij, duke qenë se në këtë moment nuk mund të flitet për futboll.

“Për mua është shumë serioze kjo situatë, sepse po shikoj shumë shtete në siklet për shkak të përhapjes së koronavirusit. Kam një thirrje për qytetarët shkodranë. Besoni mjekët, sepse edhe unë besoj tek ata. Mos i merrni gjërat politikisht. Edhe një herë, mesazhi im është që të besoni te mjekët”, ka thënë 33-vjeçari për “panoramasport.al”. Kujtojmë që pas alarmit për virusin Covid-19, lojtarët e Vllaznisë u kontrolluan nga stafi mjekësor përpara se të shpërndaheshin.

Madje vetë pjestari i këtij stafi, Ilirjan Haxhaja, theksoi se Shtubina ishte nga lojtarët e parë që u ndërgjegjësua, duke kërkuar t’i nënshtrohet kontrollit.

89714821_2521314048196532_4179165408512704512_n

ADMIR URUÇI
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com