Vllaznia e femrave shpallet kampion dhe për moshat U-16, vajzat shkodrani mundin në finale Teutën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2022 | 21:14


Vllaznia e femrave shpallet kampion dhe për moshat U-16, vajzat shkodrani mundin në finale Teutën

Vllaznia e femrave është kampionia e parë për moshat U-16 pas një fitore në finale me Teutën që u vendos nga penalltitë.

vllaznia u16

Gjatë kohës së rregullt nuk pati fitues dhe për këtë arsyes skuadrat u detyruan t’i shkonin 11-metërshave, ku vajzat shkodrane fituan me shifrat 4-3.

u16

PANORAMASPORT.AL