Viti 2020 i hidhur, përveç Maradonës mori edhe Zotin e basketbollit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2020 | 21:39


Viti 2020 i hidhur, përveç Maradonës mori edhe Zotin e basketbollit

Viti 2020 nuk do të mbahet mend vetëm për pandeminë e frikshme që ka goditur botën, por në të njëjtën kohë edhe për ndarjen nga jeta të dy Zotëve të sporteve respektive.

brajant maradona

Përpara Diego Maradonës, kujtojmë se u largua edhe Kobi Brajant. Zoti i basketbollit mbeti viktimë e një aksidenti ajror me helikopterin e tij, në të cilin udhëtonte edhe me një prej vajzave, më 26 janar 2020, në qiejt e Kalifornisë

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/