VIDEO/ Markinjos i jep tre pikët PSG-së, Ramos debuton me fitore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2021 | 14:50


VIDEO/ Markinjos i jep tre pikët PSG-së, Ramos debuton me fitore

PSG ka fituar në transfertë ndaj St Etienit me rezultatin 1-3. Protagonist në këtë ndeshje ishte mbrojtësi Markinjos që sdhënoi dy herë.

di maria

Parisisi dominoi përgjatë gjithë ndeshjes ku rastet ishin të shumta, por nuk u shfrytëzuan si duhet. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Buuangan. Në fundin e pjesës së para ishte braziliani Mrkinjos që barazoi. Parisi përmbysi gjithccka në pjesën e dytë me Di Marian dhe Markinjos përsëri.  Në këtë ndeshje u aktivizua dhe Serxhio Ramos pas dëmtimit të gjatë.

Me këtë fitore parizienët shkojnë në kuotën e 40 pikëve në vendin e parë., duke thelluar ndjeshëm diferencën me ndjekësit.

PANORAMASPORT.AL