VIDEO / Zhota është i jashtëzakonshëm ndaj Arsenalit, Liverpuli siguron finalen e Kupës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 20, 2022 | 22:40


VIDEO / Zhota është i jashtëzakonshëm ndaj Arsenalit, Liverpuli siguron finalen e Kupës

Liverpuli do të diskutojë përballë Çelsit finalen e Kupës së Ligës së Angli, pasi ka prerë sot biletën për finalen e turneut duke eliminuar Arsenalin. Pas ndeshjes së parë të përfunduar pa gola, sot takimin e ka vendosur Zhota me dy gola për të kuqtë.

arsenal

 

Portugezi shënoi në minutën e 19 të sfidës me një aksion individual ku kaloi këdo që i dilte para dhe më pas çoi sferën në rrjetë me një gjuajtje befasuese për portierin kundërshtar.

Ndërkohë, në pjesën e dytë ai shmangu një pozicion jashtë loje, për të goditur përsëri duke kaluar topin mbi portierin dhe vulosur fitoren 2-0 që i siguroi ekipit të tij praninë në finale.

ARSENAL-LIVERPUL 0-2

20′ , 77′ Zhota

 

 

FORMACIONET ZYRTARE

ARSENAL-LIVERPUL

FORMACION

PANORAMASPORT.AL