VIDEO/ Zhoao Feliks rikthehet me gol, Altetiko e Madrid fiton me përmbysje ndaj Vijarealit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 23, 2020 | 23:14

Bota FB Lajmi i fundit Video

VIDEO/ Zhoao Feliks rikthehet me gol, Altetiko e Madrid fiton me përmbysje ndaj Vijarealit

Atletiko e Madridit mposhti Vijarealin me rezultatin 3-1 në sfidën e vlefshme për javën e 25-të të La Ligës spanjolle. Një fitore me përmbysje më skuadrën e drejtuar nga Simeone.

Feliks

Protagonist në këtë përballje ishte talenti portugez, Zhoao Feliks, i cili u rikthye me gol, pas një mungese për shkak të dëmtimit.

Miqtë kaluan të parët në avantazh me anë të Alakser në minutën e 16-të, ndërkohë që Korrea, Koke dhe Zhoao Feliks ishin autorët e golave për kryeqytetasit. Me triumfin e sotëm, Atletiko u ngjit në vendin e 3-të, në kuotën e 43 pikëve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com