VIDEO/ Zhgënjim dhe pakënaqësi, Ozil nuk e përmban inatin pasi zëvendësohet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 15, 2019 | 19:48


VIDEO/ Zhgënjim dhe pakënaqësi, Ozil nuk e përmban inatin pasi zëvendësohet

Mesut Ozil nuk i përmbajtur dot nervat as me trajnerin e përkohshëm të Arsenalit Fredi Ljunberg në sfidën e humbur në shtëpi 0-3. Futbollisti gjerman u zëvendësua në minutën e 59-ë të sfidës me shokun e skuadrës Emil Smoth Rou. Duke ecur drejt pankinës duke goditur me këmbë.

ozil nerva

Përveç kritikave të mëdha që ka marrë nga tifozët për paraqitjet në fushë, Ozil rrezikon të ndëshkohet nga klubi për sjelljet anti-sportive në fushën e lojës.

Kriza e rezultateve nuk po gjen ende zgjidhje te Arsenali. Londinezët u mposhtën brenda 40 minutash lojë duke pësuar 3 gola.

“Topçinjtë” janë në kërkim të teknikut të ri të tyre, teksa Ljunberg është konfirmuar si trajneri i përkohshëm i ekipit anglez.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com