VIDEO/ Xhaka “tradhton” Bazelin, e lë me 10 lojtarë që në pjesë të parë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 2, 2018 | 16:59

VIDEO/ Xhaka “tradhton” Bazelin, e lë me 10 lojtarë që në pjesë të parë

Ka përfunduar pjesa e parë midis skuadrës së Bazelit dhe asja të Thun, për javën e gjashtë të kampionatit Zviceran. Rezultati i kësaj pjese të parë ka qenë i barabartë 1-1. Në fillim në avantazh anë kaluar miqtë në minutë e 29 me Sorgic por Bazeli ka arritur të dalë në lojë ne tyre më të mirë dhe kanë arritur të barazojnë me Frei.

Taulant Xhaka Bazel

Megjithatë në këtë pjesë të parë është bërë protagonist edhe Taulant Xhaka i cili që në minutën e 19 u ndëshkua më karton të verdhë e për të mos mjaftuar kjo mesfushori mori edhe të dytin në minutën e 47 të pjesës së parë pas një dyluftimi ajror një lojtar kundërshtar. Kështu Xhaka e lë skuadrën e tij me 10 vetë e cila ka një pjesë të tërë për të luajtur.

www.minuta90.com