VIDEO/ Xhaka luajti ndeshjen e 100 për Arsenalin, “topçinjtë” mposhtin pastër Evertonin

Postuar: Shtator 23, 2018 | 18:00

FT: Arsenal – Everton 2-0

Shënues: Lakazet (56), Aubamejang (59’)

Ka përfunduar kryendeshja e javës së gjashtë në Premier Ligë. Sfida midis Arsenalit dhe ekipit të Evertonit është mbyllur me fitoren 2-0 në favor të “topçinjve”. Pjesa e parë u mbyll në shifra të barabarta 0-0, ndërsa në të dytën te besuarit e trajnerit Unai Emeri arritën të shënonin dy gola të shpejtë me Lakazet dhe Aubamejang për 3 minuta

dsfghfd

. Më pas Arsenali vazhdoi të kërkonte dhe golin e tretë, por nuk e gjetën dot. Me këtë fitore Arsenali ngjitet në vendin e gjashtë me 12 pikë, po as sa edhe Totenhemi i vendit të pestë. Ndërkohë kjo ndeshje ishte e 100-ta për lojtarin Granit Xhaka me fanellën e Arsnealit.