VIDEO/ “Victor Airlines”, Osmihen kërcen 2.52 metra për golin e barazimit të Napolit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2021 | 23:21


VIDEO/ “Victor Airlines”, Osmihen kërcen 2.52 metra për golin e barazimit të Napolit

Napoli arriti të marrë një pike të artë mbrëmjen e sotme duke barazuar 2-2 me Lestërin, ku protagonist u bë sulmuesi Osimhen i cili realizoi dygolësh në këtë ndeshje.

viktor airlines

Nigeriani shënoi dy herë në pjesën e dytë, por goli i barazimit ishte i veçantë pasi Osimhen kërceu në një lartësi prej 2 metrash e 52 centimetrash për të mposhtur portierin e Lestërit me një goditje me kokë.

Një gol mjaft i bukur i shënuar nga nigeriani i cili është kthyer në njeriun gol te Napoli, me Spaletin që e sheh në qendër të projektit të tij.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/