VIDEO/ Vazhdon shkëlqimi i talentit shqiptar, Avdiaj shënon një gol me “peshë” për skuadrën e tij

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 22, 2018 | 19:49

VIDEO/ Vazhdon shkëlqimi i talentit shqiptar, Avdiaj shënon një gol me “peshë” për skuadrën e tij

Duket se talenti shqiptare, Dionis Avdiaj po kalon një moment të mirë te skuadra e Vilem në Holandë. Lojtari i Kombëtares së Kosovës ka arritur të shënojë gol për skuadrën e tij në ndeshjen e sotme përballë ekipit të Sittard.

463767047-donis-avdijaj-of-schalke-runs-with-the-ball-during-the

Më parë Avdiaj kishte shënuar edhe një dopietë për skuadrën e tij dhe kaq mjaftoi që mediat në Holandë të “thurnin” lavde për të. Ndeshja është në rezultatin 3-3 dhe ka mbetur diçka më tepër se 30 minuta lojë deri në përfundmit të saj.


www.minuta90.com