VIDEO/ VAR-i shpëton Cjapin te penalltia, shihni moviolën e sfidës Laçi-Vllaznia

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 13, 2021 | 14:29


VIDEO/ VAR-i shpëton Cjapin te penalltia, shihni moviolën e sfidës Laçi-Vllaznia

Ndeshja Laçi-Vllaznia, e cila prodhoi jo pak por 8 gola, u gjykua nga Kreshnik Cjapi si kryesor, ndërsa në dhomën e VAR-it ishte Juxhin Xhaja dhe Ani Koçiaj.

HAK

Në minutën e 7-të, Hakaj u pengua në zonën e Laçit nga Ignjatoviç, por Cjapi sinjalizoi vazhdimin e lojës duke mos akorduar direkt penallti. Më pas, i sinjalizuar nga VAR-i, arbitri fierak mori kohë dhe shkoi vetë për të konfirmuar rastin përmes pamjeve filmike. Pas tre minutave ndërprerje ai vendosi të japë 11-metërsh për Vllazninë.

Ndërkohë, gjatë 90-minuta në Laç pati edhe një moment të diskutueshëm kur Da Silva pretendoi për faull të Roganoviçit, por Cjapi nuk e akordoi dhe në vijimin e aksionit Zarubica shënoi. Ky moment në minutën e 34-t u konsiderua i rregullt.
.

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/