VIDEO/ Van Dajk për pak sa nuk shënon në portën e tij, Klop trembet me veprimin e holandezit. Shikoni reagimin e trajnerit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 15, 2019 | 10:10


VIDEO/ Van Dajk për pak sa nuk shënon në portën e tij, Klop trembet me veprimin e holandezit. Shikoni reagimin e trajnerit

Liverpuli fitoi Uatfordin në shtëpi, ditën e djeshme dhe vazhdon marshimin drejt titullit kampion.

klpppscarree

Skuadra e Klopit triumfoi 2-0, me dopietën e Salah. Por, një moment i veçantë i kësaj sfidë ishte kur Van Dajk për pak sa nuk shënoi autogol.

Mbrojtësi holandez për të shmangur rrezikun e kthehu topin te Alison, i cili kishte dalë nga porta. Fatmirësisht për holandezin, topi ka shkuar në goditje këndi dhe u shmang barazimi, që mund të ishte fatal.

I veçantë ishte dhe reagimi i Klopit, i cili është trembur shumë nga ky moment që mund t’i kushtonte shumë skuadrës së Liverpulit.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com