VIDEO/ U prek nga koret raciste të tifozëve vendas, shikoni reagimin epik të sulmuesit holandez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 18, 2019 | 19:59


VIDEO/ U prek nga koret raciste të tifozëve vendas, shikoni reagimin epik të sulmuesit holandez

Racizmi është një nga çështjet më të përfolura kohët e fundit, për shkak të ngjarjeve të ndodhura kohët e fundit._109732676_moreira

Pikërisht ky fenomen ka prekur edhe njërin nga lojtarët e Ekselsior, ditën e djeshme në kategorinë e dytë holandeze. Ahmed Mendes Moreira ishte shënjestra e tifozëve vendas të Den Bosh, të cilët nuk ndalonin me koret raciste ndaj 24-vjeçarit, për të cilin u ndërpre edhe ndeshja disa herë.

Ishte pikërisht sulmuesi që gjeti mënyrën e duhur, për t’iu mbyllur gojën tifozëve. Në minutën e 44’, Moreira shënoi golin e avantazhit për ekipin e tij, dhe menjëherë këtë gol shkoi e festoi te tifozët që e kishin fyer.

Për më shumë shikoni videon:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com