VIDEO/ U ble 80 milionë euro nga Mançester Junajtid, shikoni turpërimin që i bëhet mbrojtësit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 4, 2020 | 23:39


VIDEO/ U ble 80 milionë euro nga Mançester Junajtid, shikoni turpërimin që i bëhet mbrojtësit

Mançester Junajtid mori një fitore bindëse dhe me shumë vlera në kampionat përballë Bornmuthit. “Djajtë e kuq” triumfuan thellë 5-2 duke u ngjitur në vendin e katërt në tabelë, vend që të çon në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Por golin e parë e gjetën miqtë me Stanisla, me sulmuesin që realizoi pas një kalimi të bukur ndaj Meguajërit.

bornmuth

Stanisla ja kaloi topin mes këmbëve mbrojtësit të Mançester Junajtid, duke mposhtur më  pas edhe portierin De Gea me një gjuajtje të fortë. Por kalimi që lojtari i Bornmuthit i bëri Meguajërit po bën xhiron e rrjetit. Kujtojmë se Meguajër u ble nga Mançester Junajtid për 80 milion euro nga skuadra e Leiçester Sitit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/