VIDEO/ Turpërim historik! Bajerni ia bën 8 me 2 Barcelonës së Mesit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 15, 2020 | 0:44


VIDEO/ Turpërim historik! Bajerni ia bën 8 me 2 Barcelonës së Mesit

Turpërim historik! Bajerni i Mynihut ka poshtëruar me rezultatin 8 me 2 Barcelonën e Lionel Mesit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Një humbje dramatike për skuadrës katalanase e cila nuk do ta kishte imagjinuar as në ëndrrën më të tmerrshme. Dominim i frikshëm i gjermanëve, që ishin superiorë gjatë gjithë sfidës!

bandicam 2020-08-14 22-46-16-526

Pas këtij kualifikimi fantastik, do të ndeshen në gjysmëfinale me fituesin e çiftit Mançester Siti – Lion! Ndërkohë në radhët e katalanasve, pritet një furtunë e vërtetë…

FT: BARCELONA – BAJERN MYNIH 2-8

Alaba 7′ (autogol), Suarez 57′  / Myler 4′, 31′,  Perisiç 21′, Gnabri 27′, Kimish 63′, Levandovski 82′, Kutinjo 85′, 89′

FORMACIONET ZYRTARE:

BARCELONA: Ter Shtegen, Alaba, Lenglet, Piker, Semedo, Buskets, De Jong, Serxhio Roberto, Vidal, Mesi Suarez. Trajner: Kike Setien.

BAJERN MYNIH: Nojer, Alaba, Boateng, Dejvis, Kimish, Alkantara, Gorecka, Gnabri, Perisiç, Myler, Levandovski. Trajner: Hans Flik.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com