VIDEO/ Tri pikë të vuajtura, Çelsi ia del ndaj Kristal Palasit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 7, 2020 | 21:23


VIDEO/ Tri pikë të vuajtura, Çelsi ia del ndaj Kristal Palasit

Çelsi siguroi tre pikët e radhës në kampionatin anglez duke mposhtur me rezultatin 2-3 Kristal Palasin.
EcWG7OmXYAED6AJ
Zhiru, Pulisiç dhe Abraham regjistruan fitoren e dytë radhazi për “Blutë” e drejtuar nga Frenk Lampard.

Zaha realizoi një gol të jashtëzakonshëm ndërsa Benteke ngushtoi rezultatin në 2-3.

Me 60 pikë në vendin e tretë, Çelsi hedh një tjetër hap të rëndësishëm drejt pjesëmarrjes në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm.

FT| Kristal Palas-Çelsi 2-3
Zaha 34′, Benteke 72’/ Zhiru 6′, Pulisiç 27′, Abraham 71′ 

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com