VIDEO/ Tre kartonë të kuq, Shqipëria triumfon mes tensionit ndaj Azerbajxhanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 29, 2018 | 15:54


VIDEO/ Tre kartonë të kuq, Shqipëria triumfon mes tensionit ndaj Azerbajxhanit

Shqipëria U-17 mposhti Azerbajxhanin U-17 me rezultatin 1-0 në takimin e vlefshëm për Grupin 8 të eliminatoreve të Europianit. Pas 2 humbjesh ndaj Çekisë dhe Norvegjisë, kuqezinjtë e Mustedanagiç, arritën të triumfonin në përballjen e fundit ndaj Azerbajxhanit.

bandicam 2018-10-29 15-48-54-568

Një përballje ku nuk mungoi tensioni, teksa në fundit e ndeshjes u ndëshkuan me karton të kuq 3 lojtarë azerbajxhanas duke e mbyllur sfidën me 8 lojtarë.Me fitoren e sotme, Kombëtarja U-17 e mbylli grupin në vendin e 3-të në kuotën e 3 pikëve.

SHQIPËRI U-17-AZERBAJXHAN U-17 1-0

Shënues: Mitaj 44′ (p) 

MOMENTET E TENSIONIT: 


44′ Mitaj kalon në avantazh kuqezinjtë duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, 1-0 për Shqipërinë U-17. 


33′ Azerbajxhani me 10 lojtarë, Shikhamirov ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë. 

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com