VIDEO/ Trajner fitues, por dhe golashënues. Shikoni disa nga realizimet e Jurgen Klop

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 14, 2022 | 12:07


VIDEO/ Trajner fitues, por dhe golashënues. Shikoni disa nga realizimet e Jurgen Klop

Jurgen Klop është ndër trajnerët më të suksesshëm në futboll. Gjermani ka fituar me Dortmundin dhe Liverpulin shumë tituj, por karriera e tij si futbollist nuk ka qenë aq e lavdishme.

klop

Tekniku luajti pjesën më të madhe të karrierës me Maincin, ku në 325 ndeshje realizoi 56 gola. Edhe pse nuk u njoh si lojtar i madh, përsëri Klop ka regjistruar në karrierën e tij disa gola spektakolarë.

Faqja e Bundesligës ka përpiluar disa nga realizimet e Klopit. Ndoshta lojtarët e tij duhet të marrin shembull sesi të godasin.

PANORAMASPORT.AL