VIDEO/ Tmerrohen lojtarët e tifozët, policia futet me armë në fushë dhe…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 20, 2020 | 23:46


VIDEO/ Tmerrohen lojtarët e tifozët, policia futet me armë në fushë dhe…

Pamje tmerri po qarkullojnë në internet, nga ndeshja Grin Bufalos-Nkana e cila përfundoi 5-0 për vendasit, në kampionatin e Zambias.

nkanka (1)

Një tifoz i Nkana u fut në fushë, pas rezultatit turpërua nga skuadra e tij dhe rrezikoi të mbetej i vdekur aty. Ai tentoi të sulmonte trajnerin e skuadrës së zemrës, teksa ishte tejet i irrituar për atë që po shikonte në fushë.

Megjithatë në fushë u fut menjëherë policia, që filloi të ndiqte në stadium tifozin, duke e kërcënuar se do e qëllonin, nëse nuk largohej. Në video shfaqet polici teksa e ndjek lojtarin me armë në dorë, duke tmerruar të gjithë lojtarët, por edhe tifozët e pranishëm.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com