VIDEO/ Titull i luftuar deri në javën e fundit, Football Republic shpallet kampion në Superiore U13 B

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2022 | 22:49


VIDEO/ Titull i luftuar deri në javën e fundit, Football Republic shpallet kampion në Superiore U13 B

Skuadra e Football Republic është shpallur kampione në Superioren U13 B, në fund të një sezoni të jashtëzakonshëm të luftuar deri në javën e fundit të tij.

WhatsApp Image 2022-05-26 at 9.51.32 PM (2)

Shumë skuadra ishin në garë për të fituar trofeun, pasi 5 pikë ndanin vendin e parë me vendin e 5-të në fund të 27 ndeshjeve të luajtura të këtij edicioni.

WhatsApp Image 2022-05-26 at 9.51.32 PM (1)

Por në fund, ka qenë Football Republic ajo që ka triumfuar me 38 pikë, duke lënë pas Skënderbeun, FC Apollo. Durrësi 04 dhe Teutën.

WhatsApp Image 2022-05-26 at 9.51.32 PM

PANORAMASPORT.AL