VIDEO/ Tifozët e Napolit nuk i harrojnë argjentinasit, rezervojnë një pritje të ngrohtë për Leo Mesin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 24, 2020 | 16:24

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Seria A Video

VIDEO/ Tifozët e Napolit nuk i harrojnë argjentinasit, rezervojnë një pritje të ngrohtë për Leo Mesin

Dihet botërisht që tifozët napoletanë kanë një dashuri tepër të madhe për futbollistët argjentinas për shkak të asaj që ish-sulmuesi Diego Armando Maradona ka bërë për këtë klub.MES

Prandaj dhe ata i kishin rezervuar një superpritje skuadrës së Barcelonës dhe në veçanti yllit argjentinas, Lionel Mesit në prag të sfidës Napoli-Barcelona, që do të luhet të martën në orën 20:45. Tifozë të shumtë kishin dalë në rrugë për të pritur autobusin me lojtarët katalanas, të cilët ditën e nesërme do i kenë kundërshtarë.

Më poshtë video nga mbërritja e klubit blaugrana në qytetin e Napolit:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com