VIDEO/ Tifozët e Hungarisë të pandreqshëm, përleshje masive me policinë angleze

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 12, 2021 | 21:41


VIDEO/ Tifozët e Hungarisë të pandreqshëm, përleshje masive me policinë angleze

Tifozët hungarez si duket janë të pandreqshëm. Pasi u dënuan nga UEFA për 3 ndeshje pezullim në shtëpinë e tyre pas fyerjeve raciste, kanë vendosur të mos ndalen duke krijuar të tjera trazira.

hungaria

Së fundmi, hungarezët janë përleshur masivisht me policinë në sfidën Angli-Hungari vetëm 5 minuta nga starti i ndeshjes.

Në pamjet e publikuara në rrjetet sociale shikohet se si përleshen tifozët në shkallëet e stadiumit teksa ndeshja luhet.

Një kaos i vërtetë që me shumë mundësi do të ndëshkohet sërish nga UEFA.

PANORAMASPORT.AL

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/