VIDEO/ “Tërmet” 7-ballësh në “Olimpico”, Roma turpëron Empolin e shqiptarëve dhe merr fitoren e parë në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2023 | 23:50

VIDEO/ “Tërmet” 7-ballësh në “Olimpico”, Roma turpëron Empolin e shqiptarëve dhe merr fitoren e parë në kampionat

Roma ka mundur me rezultatin e thellë 7-0 Empolin në “Olimpico” duke marrë kështu tre pikët e para këtë sezon në Serinë A.

lukaku

Sfida nisi mjaft mirë për skuadrën e Zhoze Murinjos, e cila kaloi në avantazh që në minutën e dytë me Dibalën falë një penalltie.

Më pas çdo gjë foli për verdhekuqtë që shënuan dhe gjashtë herë të tjera në portën e mbrojtur nga Etrit Berisha.

Për Empolin u aktivizuan në pjesën e dytë edhe Ardian Ismajli e Stiven Shpendi, por që nuk mund të bënin asgjë për të evituar këtë humbje të turpshme.

Kështu Roma shkon në kuotën e katër pikëve, teksa tashmë synon të ngjitet akoma dhe më shumë në renditje.

Nga ana tjetër Empoli vazhdon të jetë me 0 pikë pas katër ndeshjeve, me stolin e Paolo Zanetit që tashmë fillon të tundet.

REZULTATI:

ROMA 7-0 EMPOLI

Dibala 2′, 55′, R. Sançez 8′, Grasi (A.G) 35′, Kristante 80′, Lukaku 82′, Mançini 86′

-GOLI I MANÇINIT (VIDEO)

-GOLI I LUKAKUT (VIDEO)

-GOLI I KRISTANTES (VIDEO)

-GOLI I DYTËI I DIBALËS (VIDEO)

-AUTOGOLI I GRASIT (VIDEO)

-GOLI I SANÇEZ (VIDEO)

-GOLI I PARË I DIBALËS (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

87987987

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"