VIDEO/ Tentoi të driblonte kundërshtarin, shihni gafën e pabesueshme të portierit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 28, 2022 | 14:15

VIDEO/ Tentoi të driblonte kundërshtarin, shihni gafën e pabesueshme të portierit

Në ndeshjen mes Akranes dhe Hafnarfjodurit, e cila përfundoi me barazimin 1-1, e vlefshme për javën e 10-të në SuperLigën e Islandës ka ndodhur diçka e pabesueshme.

bandicam 2022-06-28 14-03-08-923

Portieri i skuadrës së Hafnarfjudurit, Gudmunson ka bërë një gafë të pabesueshme te goli i parë i takimit në minutën e 49′.

Duke tentuar që të driblojë kundërshtarin, portieri shtyn topin më fort sa duhet teksa sulmuesi Bartalstovu ia rrëmbeun topin dhe goditi menjëherë në portë duke i dhënë avantazhin të përkohshëm skuadrës së tij.

Një gabim i pafalshëm ky i portierit saqë kjo video u bë virale në rrjet.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"