VIDEO/ Tenistin grek nuk e mbajnë nervat dhe godet publikun me një top, reagon kundërshtari: Ai ka probleme serioze…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 3, 2022 | 20:33

VIDEO/ Tenistin grek nuk e mbajnë nervat dhe godet publikun me një top, reagon kundërshtari: Ai ka probleme serioze…

Përballja mes Nik Kirgios dhe Stefanos Tsitipas ishte një ndeshje e cila dhuroi momente emocionuese gjatë gjithë takimit, me dy tenistët që kishin një rivalitet të shtuar ndaj njëri-tjetrit për shkak të një miqësie të prishur midis tyre disa vite më parë.

567575677

Tenisti grek, Tsitipas e goditi kundërshtarin e tij me një gjatë një shërbimi, për të përsëritur më pas episdin në një reagim ndaj publikut. Me momentin që u kontestua nga Kirgios i cili kërkoi përjashtimin e tij nga gara.

Atmosfera në përfundim të ndeshjes nuk ishte aspak e qetë, me tenistin Australian që e cilësoi kundërshtarin e tij si një person me probleme serioze.

“Sot cirku ishte ai, ka probleme serioze. Askush nga tenistët e tjerë nuk e pëlqen atë dhe ai e di.

Nuk e di sesi e kam frikësuar, por ai më goditi me një top, unë nuk kisha zemërim ndaj tij.

Natyrisht kur humbet, zemërohesh, Edhe unë do të isha i mërzitur nëse do të kisha humbur me dikë dy herë radhazi.”, tha Kirgios.


PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"