VIDEO/ Telashe për Spanjën dhe Barçën! Gavi pëson dëmtim në gju dhe lë fushën mes lotëve, Torres i dedikon golin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 19, 2023 | 23:29

VIDEO/ Telashe për Spanjën dhe Barçën! Gavi pëson dëmtim në gju dhe lë fushën mes lotëve, Torres i dedikon golin

Telashe për futbollistin e Spanjës, Gavi, i cili mbrëmjen e sotme, pësoi një dëmtim serioz në gju. 19-vjeçari la fushën mes lotëve, në minutën e 22-të në duelin ndaj Gjerogjisë, teksa lëndimi i tij dukej tepër serioz në gjurin e djathtë.  

gaviiii

Me shumë gjasa kemi të bëjmë me një këputje të ligamentit të kryqëzuar në gjurin e tij të djathtë. 

Gavi

Në qoftë se ky dëmtim konfirmohet, Gavi do t’i thoshte lamtumirë sezonit dhe me shumë gjasa edhe Euro 2024, po ashtu edhe Lojërave Olimpike, dy evente që mbahen në verën e ardhshme në të cilat lojtari i Barcelonës mund të ishte pjesë e Spanjës. 

Në minutën e 55-të, sulmuesi i Spanjës, Ferran Torres gjeti rrugën e rrjetës, teksa golin ia dedikoi Gavit.

 PANORAMASPORT.AL 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"