VIDEO/ Taulant Xhaka i pafat, dëmtohet në çerekfinalen e Ligës së Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 11, 2020 | 22:22


VIDEO/ Taulant Xhaka i pafat, dëmtohet në çerekfinalen e Ligës së Europës

Mesfushori i Kombëtares, Taulant Xhaka, ka lënë fushën e lojës në minutën e 60-të, në sfidën ndaj Shakhtar Donjetsk, të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Europës.

xhaka

2 minuta më parë, shqiptari pësoi një dëmtim serioz në mesin e fushës, pavarësisht se provoi të rikthehej në fushë, 29-vjeçari, nuk mundi t’ia dilte, duke kërkuar zëvendësim të detyruar, teksa la fushën e lojës i zemëruar. Bazeli ishte duke u mposhtur me rezultatin 2-0, përballë ukrainasve, që kanë qenë më superiorë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com