VIDEO/ Tashmë është zyrtare, McGregor përballet në gjyq për akuzën…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 11, 2018 | 20:55

VIDEO/ Tashmë është zyrtare, McGregor përballet në gjyq për akuzën…

Tashmë është zyrtare, Miajkëll Kieza e ka hedhur zyrtarësh në gjyq luftëtarin e UFC-së, Konor Mek Gregor. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë avokati i Keizës i cili thotë se në gjyq janë hedhur: Mek Gregor, Mek Gregor Sports and Entertainment, Barkleis Senter, si dhe të gjithë shoqëruesit e Mek Gregor.

413915_TS_11-09-18_2840587215_

Akuzat që i janë paraqitur gjykatës janë neglizhencë, stres emocional dhe sulm. Kujtojmë se gjatë UFC 223 në ditën e medias Mek Gregor ka sulmuar autobuzin e UFC që ishte i mbushur me luftëtarë të tjerë të këtij sporti.

mac_n_io

Tani për veprimin e bërë Mek Gregor do të duhet të përballet me akuza të cilat kanë edhe video përpara gjykatës.

www.minuta90.com