VIDEO/ Tani po që është ‘Grupi i Vdekjes’, Sherif Tiraspol çudit gjithë botën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2021 | 22:56


VIDEO/ Tani po që është ‘Grupi i Vdekjes’, Sherif Tiraspol çudit gjithë botën

Real Madrid është turpëruar në Bernabeu duke u mundur 1-2 nga skuadra modeste e Sherif Tiraspolit.

bandicam 2021-09-28 22-53-22-864

Moldavët treguan që nuk mjaftojnë milionat për të triumfuar, por mjaftojnë ambiciet dhe fryma e grupit për të çuditur të gjithë botën. Sherifi kaloi e para në avantazh me Jakhshibaev në minutën e 25-të të takimit.

Në pjesën e dytë, Benzema barazoi shifrat me një 11 metërsh, para Till t’i ngrinte buzëqeshjen madrilenëve në minutën e 90-të me një supergol nga distanca.

Sherif Tiraspol mban vendin e parë në grupin D duke lënë pas Realin, Interin dhe Shaktarin ku mund të themi me plotë gojën se ky mund të quhet ‘Grupi i Vdekjes’ në Ligën e Kampionëve.

RENDITJA

rendtja ne Grupin D champions

FT/ REAL MADRID-SHERIF TIRASPOL 1-2
Benzema (p) 65’/ Jakhshibaev J. 25′, Till 90′

Goli i Sherif ndaj Realit on Vidnews.

 

FORMACIONET ZYRTARE

real madrid sherif

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/