VIDEO/ Supergol nga distancë e largët, futbollisti i shtang të gjithë me festimin e tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2021 | 14:19


VIDEO/ Supergol nga distancë e largët, futbollisti i shtang të gjithë me festimin e tij

Goli i shënuar nga Van Den Berg për Birshot në Belgjikë, ndaj skuadrës së Genk në kampionat, po bën xhiron në rrjetet sociale.befunky-collage5_0

Berg shënoi një supergol nga një distancë e largët në minutën e 65’, duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij. Megjithatë përveç supergolit të shënuar, ajo që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, ishte mënyra se si e festoi golin lojtari.

Ai pasi shënoi, u shtri në fushë, duke bërë disa lëvizje të çuditshme, e cila menjëherë ka nisur të bëjë xhiron në rrjetet sociale.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/